...

Kosmetyki naturalne zyskują coraz większe znaczenie

Kosmetyki naturalne

Dlaczego tak ważne jest stosowanie naturalnych kosmetyków?

Kosmetyki naturalne cieszą się w ostatnich latach coraz większą popularnością. Czemu?

Kobieta używa średnio 12 produktów kosmetycznych dziennie. Obejmuje to makijaż, kremy, produkty do demakijażu, balsamy do ciała itp. Coraz więcej badań wskazuje na negatywny wpływ składników chemicznych stosowanych w przemyśle kosmetycznym. Na czele listy szkodliwych surowców znajdują się: parabeny, silikony, SLS i SLES, aluminium (stosowane głównie w dezodorantach) i wiele innych. Niektóre z tych substancji działają rakotwórczo lub przyczyniają się do  zaburzeń  funkcjonowania układu hormonalnego. Dlatego coraz więcej osób chcą używać produkty z naturalnymi składnikami.

Natura jest trendy

Konsumenci są coraz bardziej świadomi potencjalnych zagrożeń związanych ze stosowaniem środków chemicznych w kosmetykach, dlatego poszukują naturalnych, autentycznych, ekologicznych produktów.  Rośnie również poczucie odpowiedzialności za środowisko naturalne. To, co jest dobre dla planety, jest dobre dla naszej skóry, naszego ciała. Konsumenci wybierają kosmetyki, które nie zanieczyszczają środowiska. Dotyczy to zarówno naturalnych składników, jak i opakowań „eko”. Producenci to zrozumieli i coraz częściej oferują opakowania z tworzyw pochodzących z recyklingu.

Kosmetyki naturalne są bardziej odżywcze

Nasza skóra wchłania to, co jej podajemy. Dlatego ważne jest, aby otoczyć ją troską i dostarczać składniki ze sprawdzonych źródeł. Natura jest znanym od najdawniejszych czasów, najdoskonalszym spichlerzem, z którego powinniśmy czerpać tworząc kosmetyki bogate w kwasy tłuszczowe, witaminy, przeciwutleniacze, pierwiastki śladowe i aminokwasy.

Stosowanie naturalnych składników zbawienne dla skóry

Kosmetyki produkowane na wielką skalę z wykorzystaniem przemysłowych komponentów przyczyniają się do przesuszenia skóry, powstawania alergii i zmian atopowych. Stosowanie naturalnych kosmetyków jest bardzo korzystne, ponieważ zawierają one łagodne środki powierzchniowo czynne, odżywcze oleje, witaminy. W ten sposób dostarczamy naszej skórze wszystkiego, czego potrzebuje.

Naturalne kosmetyki są dobre dla planety.

Chemikalia, których używamy w kosmetykach trafiają wraz z wodą do środowiska, doprowadzając do nieodwracalnych zmian i degradacji naszej planety.

A teraz wyobraź sobie produkty, które nie zanieczyszczają środowiska. Duże marki zrozumiały, że muszą dokonać zmian i postawić na zrównoważony rozwój. Dlatego coraz częściej stosują w procesie produkcji kosmetyków plastik pochodzący z recyklingu. Naszym zdaniem to nie wystarczy! W Kokliko postanowiliśmy nie używać plastiku w ogóle :).

Oszczędzaj wodę!

Czy wiesz, że klasyczny szampon lub żel pod prysznic zawierają od 60 do 80% wody? Tymczasem z roku na rok woda staje się dobrem deficytowym.  Po co więc używać wody, kiedy już jesteś pod prysznicem? Wyobraź sobie, jakie oszczędności wody można by osiągnąć, gdyby wszystkie kosmetyki nie zawierały wody lub powstawały bez jej użycia?! W Kokliko już to robimy!

Co oferujemy

W Kokliko doskonale zdajemy sobie sprawę z realnych zagrożeń związanych ze stosowaniem substancji chemicznych w kosmetykach. Wiemy też doskonale, jakie zalety wiążą się ze stosowaniem wyrobów naturalnych!  Dlatego chcemy oferować naszym konsumentom produkty pochodzące wyłącznie z natury. Nasze naturalne kosmetyki są:  

  • Naturalne: projektujemy receptury z naturalnych składników
  • Bezwodne: wytwarzamy kosmetyki w formie kostki lub sztyftu
  • Zero waste: pakujemy nasze produkty w opakowania biodegradowalne: papier/karton z recyklingu z certyfikatem FSC.

Podstawą naszego programu Zielono Mi jest prawdziwe ekologiczne zaangażowanie we wszystkie nasze działania.

Receptura: starannie dobieramy każdy składnik zgodnie z jego właściwościami, aby zapewnić to, co najlepsze. Na przykład w naszym mydle do twarzy wybraliśmy olej z pestek arbuza. Jest miękka, odżywcza i szczególnie odpowiednia dla skóry twarzy.

Kosmetyki bezwodne: w naszych kosmetykach nie znajdziesz (lub bardzo mało) wody. Na przykład proponujemy stały żel pod prysznic o zapachu cytryny lub pomarańczy. Prawdziwa naturalna alternatywa 🙂

Opakowania bez plastiku: wszystkie nasze produkty pakowane są w tekturę. U nas to koniec plastiku 🙂

Tutaj znajdziesz wszystkie nasze produkty

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.