...

Węgiel aktywny: idealny na trądzik

Węgiel aktywny z bambusa

Aktywny węgiel bambusowy oferuje wyjątkowe właściwości, szczególnie w pielęgnacji twarzy. O jego niezwykłej mocy dowiemy się w tym artykule.

Historia powstania węgla aktywnego z bambusa

Historia powstania węgla aktywnego z bambusa jest fascynującą opowieścią o wykorzystaniu naturalnych surowców i starożytnych technik w celu uzyskania niezwykle użytecznego produktu. Oto historia powstania węgla aktywnego z bambusa:

Dawno, dawno temu, w odległej chińskiej wiosce, mieszkała społeczność otoczona bujnymi bambusowymi lasami. Bambus był nie tylko częścią ich codziennego życia, ale także źródłem inspiracji i innowacji.

Pewnego dnia jeden z mieszkańców wioski, młody wynalazca o imieniu Li, zauważył, że bambus, który był powszechnie używany do budowy domów i tworzenia różnych narzędzi, mógłby znaleźć inne zastosowanie. Fascynowały go właściwości absorpcyjne bambusa, który wchłaniał wodę w okresie deszczu, a potem uwalniał ją w okresie suszy. Postanowił wykorzystać tę unikalną zdolność bambusa do celów przemysłowych.

Li podjął współpracę z lokalnym rzemieślnikiem, Zhou, który miał duże doświadczenie w wyrobie węgla drzewnego. Razem rozpoczęli eksperymenty, próbując przekształcić bambus w coś wyjątkowego. Po wielu próbach i błędach odkryli, że proces wypalania bambusa w specjalny sposób pozwala uzyskać węgiel aktywny o doskonałych właściwościach adsorpcyjnych.

Proces wytwarzania węgla aktywnego z bambusa

Węgiel z bambusa jest naturalnym surowcem kosmetycznym. Otrzymywany jest ze specjalnej odmiany bambusa, który odrasta bardzo szybko, czyniąc go szybkim źródłem odnawialnym. Proces jego produkcji polega na spalaniu go w temperaturze około 1000’ C, a następnie zostaje poddany aktywizacji parą wodną. Dzięki temu w cząstkach węgla powstają pory, które mają wpływ na jego cudowne właściwości oczyszczające, a także przyciągające toksyny. Posiada naturalne działanie wybielające, stając się składnikiem wielu past do zębów.

Cechy i korzyści

Jest to surowiec o bardzo wysokim poziomie czystości, co sprzyja naturalnemu środowisku. Węgiel z bambusa jest naturalnym pochłaniaczem toksyn, zanieczyszczeń oraz substancji szkodliwych dla skóry. Jest to wyjątkowy produkt detoksykacyjny stosowany między innymi do oczyszczania skóry. Stymuluje przy tym wzrost komórek, pozostawiając skórę wzmocnioną i naturalne wygładzoną. Cechuje go również to iż działa również w głębszych partiach skóry aktywując jej odnowę.

Jego właściwości aktywne są bardzo zbawienne dla skóry borykającej się z problemami z trądzikiem i nadmiarem sebum. Z tego też powodu sprawi się idealnie w pielęgnacji skóry z tendencją do przetłuszczania. Mikro porowata struktura węgla działa jak naturalny peeling skóry. Pomoże w zwężeniu porów, zmatowi skórę, regulując działanie gruczołów łojowych. Jest również idealnym  środkiem antybakteryjnym jak i dezodoryzującym. Kolejną jego super mocą jest to, iż posiada również właściwości rozświetlające, drenując głębsze warstwy przebarwionej skóry. Nieoceniony w oczyszczaniu skóry głowy idealnie nada włosom lekkości i objętości.

Nasz bohater: węgiel aktywny z bambusa

W Kokliko wybieramy tylko to, co natura ma dla nas najlepsze do zaoferowania. Dlatego węgiel aktywny był idealnym kandydatem, który pomógł nam w stworzeniu idealnej kostki do mycia twarzy. Jest on doskonałym surowcem do delikatnego peelingu i do skutecznego oczyszczenie twarzy zwłaszcza z problemami z trądzikiem i nadmiarem sebum.

Wszystko zaczęło się od potrzeb naszego czternastoletniego syna, który był w czasie dojrzewania. Jak wiadomo, etap ten jest bardzo wymagający dla skóry twarzy, w której rozgrywa się burza hormonów. Tak więc szukaliśmy produktów naturalnych dostępnych na rynku, i niestety nie znaleźliśmy nic, co by odpowiadało naszym oczekiwaniom. Największym problemem było to, że bardzo ściągały i wysuszały skórę jego twarzy. W związku z tym sami spróbowaliśmy stworzyć kosmetyk odpowiedni dla skóry nastolatka i nie tylko. I tak metodą prób i błędów powstała nasza delikatna kostka do mycia twarzy.

I tak właśnie bambusowy węgiel aktywny stał się naszym bohaterem 😁


Aby dowiedzieć się więcej o wielu korzyściach płynących ze stosowania węgla aktywnego, poniżej przedstawiamy kilka artykułów:

The Versatile Bamboo Charcoal, Dwivedi A et al. Department of Chemical Engineering, Institute of Technology, Nirma University, Ahmedabad, Gujarat, India. International Conference on Multidisciplinary Research & Practice, International Journal on Research and Scientific Innovation, P129, Volume I, Issue VII, ISSN 2321-2705. https://www.academia.edu/9497391/The_Versatile_Bamboo_Charcoal

Acive carbon: Past, present and future: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1306980/ • Czas na relaks

  Original price was: 172,00 zł.Current price is: 165,00 zł.
 • Kostka do mycia twarzy i demakijażu

  30,00 
 • Zestaw do pielęgnacji twarzy

  Original price was: 124,00 zł.Current price is: 112,00 zł.
 • Zestaw do podróży

  Original price was: 134,00 zł.Current price is: 130,00 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.