...

Szampon w kostce: 4 powody aby go pokochać

Szampon w kostce

Wiemy, że tradycyjne szampony w płynie są często wykonane z chemicznych i czasami wątpliwych produktów, takich jak SLS, SLES, silikony, a nawet parabeny. Jesteśmy tego coraz bardziej świadomi i poszukujemy zdrowych i naturalnych produktów dla naszego organizmu i dla naszej skóry.

W Kokliko codziennie pracujemy nad tym, aby móc oferować zdrowe i naturalne produkty kosmetyczne.

Dziś omówimy szampony w postaci stałej. Ale czy naprawdę wiesz, czym są szampony w kostce i jakie są ich zalety? Przedstawimy to szczegółowo.

1. Nasz szampon w kostce jest naturalny

To pierwsza zaleta szamponu w kostce Kokliko: używamy wyłącznie naturalnych składników. Konwencjonalne szampony dobrze się pienią, ale zawarte w nich siarczany mają tendencję do wysuszania włosów, a silikon je przytłacza. Dlatego stosując nasz naturalny szampon, Twoje włosy odzyskają naturalną sprężystość, bez nadmiernego wydzielania sebum.

2. Szampon w kostce jest ekonomiczny

Kolejną zaletą stosowania naszego szamponu w postaci stałej jest to, że jest bardzo ekonomiczny w użyciu, nie zawiera wody w przeciwieństwie do konwencjonalnych szamponów, które zawierają jej w większości. Szampon Kokliko odpowiada około 2 klasycznemu szamponowi. 

3. Szampon w kostce jest ekologiczny

Nasze szampony Kokliko wykorzystują wyłącznie naturalne składniki. Dzięki temu nie zanieczyszcza wody po myciu. Ponadto zapakowaliśmy go w papier. Nie wymaga butelki ani plastikowego opakowania. Tyle argumentów, które są samą definicją koncepcji zero waste.

To, co jest dobre dla Twojego ciała, może być również dobre dla planety 🙂

4. Szampon w kostce jest idealny w podróży.

Dla wszystkich, którzy lubią podróżować, znalazłeś najlepszego sprzymierzeńca. Jest mały, dzięki czemu zajmuje mniej miejsca. Możesz nawet umieścić go w bagażu podręcznym. I nie ma ryzyka wycieku, ponieważ jest solidny. Czego więcej można chcieć 🙂

Najczęściej zadawane pytania dotyczące stosowania szamponów w kostkach:

Jak przechowywać szampon w kostce?

Aby prawidłowo przechowywać szampon w kostce, bardzo ważne jest pozostawienie go do wyschnięcia na przykład na mydelniczce z odcinkiem, aby nie został w wodzie . Po wyschnięciu możesz go zostawić lub włożyć do aluminiowego pudełka, które znajdziesz tutaj.

Jak wybrać szampon w kostce?

W Kokliko proponujemy 3 szampony odpowiednie dla każdego rodzaju włosów: suchych, normalnych lub przetłuszczających się.

  • Włosy suche: glinka biała, olej rycynowy, masło z awokado, hydrolat z róży, olej konopny.
  • Włosy normalne: glinka Ghassoul, masło shea, olej jojoba, żel aloesowy, olej arganowy
  • Włosy przetłuszczające się: glinka zielona, olej kokosowy, masło shea, hydrolat z lawendy, olej słonecznikowy

Jak prawidłowo używać szamponu w kostce?

Co prawda na początku trzeba zmienić swoje przyzwyczajenia, ale bardzo szybko się do tego przyzwyczajasz i jego stosowanie staje się bardzo naturalne. Spienić szampon w dłoniach i nałożyć pianę bezpośrednio na włosy lub wetrzyj szampon bezpośrednio we włosy. Bardzo szybko uzyskasz pianę.

To proste prawda 🙂

Podsumowując

Naturalny szampon w kostce to prawdziwa alternatywa, która sprawi, że Twoje włosy staną się jedwabiste. Pozbawione jakichkolwiek substancji chemicznych będą lekkie i naturalne. Nie zanieczyszcza środowiska, praktyczny w transporcie, ekonomiczny… czego chcieć więcej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.