...

Skóra pod oczami: jak ją pielęgnować

Pielęgnacja skóry pod oczami

Pielęgnacja skóry pod oczami to często zadawane pytanie. Wokół tego tematu krąży wiele mitów, wiele obaw, ale z drugiej strony temat ten jest również jak najbardziej na topie. Wszyscy mamy drobne zmarszczki, obrzynki, cienie i chcemy nad tym pracować. W tym artykule zobaczymy, dlaczego warto zadbać o tę część twarzy i jak możemy poprawić jej wygląd.

Dlaczego chcemy poprawić wygląd skóry pod oczami?

Przez większość czasu jesteśmy bardzo zajęci wieloma rzeczami do zrobienia i oczywiście nie mamy czasu na odpoczynek. A potem wstajemy rano i patrząc na siebie przed lustrem mówimy: “Wyglądam na naprawdę zmęczoną, muszę coś zrobić”. 

Często tak się zaczyna, a potem chcemy nad tym popracować.

Z anatomicznego punktu widzenia skóra pod oczami jest bardzo cienka, cztery razy cieńsza niż skóra na policzkach. Nasza twarz porusza się przez cały czas, pokazując różne wyrazy, gdy się uśmiechamy lub gdy jest za dużo światła. Skóra jest więc zawsze “w ruchu i pracuje”.

Inną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest to, że skóra pod oczami jest bardziej podatna na podrażnienia, wrażliwa i sucha. Dlatego tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja tej części twarzy. 

Skóra pod oczami: 3 proste kroki do codziennej pielęgnacji

1 – Oczyszczanie

Pierwszym krokiem jest dokładne oczyszczenie twarzy, aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia i makijaż, jeśli go masz. Aby to zrobić, użyj produktu, który jest zarówno skuteczny, jak i delikatny, aby nie podrażniać skóry. Produkty na bazie alkoholu mogą czasami powodować zaczerwienienie, dlatego należy ich unikać. Zamiast tego polecam stosowanie Kostkę do mycia Twarzy od Kokliko. Oczyszcza wszystkie pory skóry dzięki aktywnemu węglowi bambusowemu. Nie wysusza skóry, co jest ważne, szczególnie w przypadku skóry pod oczami.

2 – Nawilżanie

Gdy skóra jest już czysta, czas ją nawilżyć. Jak widzieliśmy wcześniej, skóra pod oczami jest często bardziej sucha niż reszta twarzy. Najlepszą rzeczą do zrobienia jest użycie kosmetyku nawilżającego na bazie wody. Dostępnych jest wiele produktów zawierających kwas hialuronowy, antyoxydanty, witaminę E, hydrolaty itp. Substancje te nie powodują podrażnień. Są zatem bezpieczne dla skóry pod oczami. Polecam serum nawilżające Kokliko na bazie kwasu hialuronowego, niacynamidu (witaminy PP) i QT40. Oprócz tego, że nawilża skórę, aktywuje syntezę kolagenu i przywraca skórze elastyczność, jędrność i gęstość.

3 – Ochrona lipidowa

Gdy skóra jest już dobrze nawilżona, często warto nałożyć na nią warstwę lipidową. Z jednej strony pomaga to utrzymać nawilżenie, ale z drugiej zapewnia również lepszą ochronę przed zewnętrznymi czynnikami niszczącymi. Skóra pod oczami jest bardzo cienka i potrzebuje ochronnej warstwy lipidowej. Po nałożeniu kremu można go wmasować. Zacznij od środka twarzy i kieruj się na zewnątrz. Polecam nasz w 100% naturalny balsam pod oczy kofeinowy w papierowej tubce. Dzięki formule dedykowanej skórze pod oczami nawilża i przywraca elastyczność. Co więcej, format tubki jest bardzo praktyczny. Łatwo się go aplikuje i jednocześnie można go wmasować w skórę. 

Kluczowe punkty 

Styl życia

Zmęczenie odgrywa istotną rolę w naszym organizmie, dlatego ważne jest, aby prowadzić jak najzdrowszy tryb życia. Dobry sen pozwoli naszemu ciału się zregenerować. Nasze oczy będą mniej zmęczone, a skóra pełna witalności. 

Nawodnienie

Należy również pić dużo wody, nawet zimą, kiedy nie mamy na to ochoty. Dzięki temu skóra będzie nawilżona od wewnątrz. 

Regularności

Kluczowe jest systematyczne stosowanie odpowiednich produktów i metod pielęgnacyjnych. Pamiętaj, że skóra pod oczami jest bardzo delikatna, więc wszelkie czynności wykonuj z dużą ostrożnością.

Naturalność

Wybieraj naturalne, odżywcze produkty, które dostarczają skórze potrzebnych witamin i minerałów. 

Podsumowanie

Skóra pod oczami jest bardzo delikatna i cienka, dlatego wymaga szczególnej pielęgnacji. Stosując się do powyższych wskazówek, można skutecznie dbać o skórę pod oczami i utrzymać ją w dobrej kondycji. Niezależnie od wieku, regularnie dbaj o skórę, prowadząc zdrowy tryb życia!

 • Serum do twarzy Kokliko nawilżające modelowanie konturu twarzy
  Serum do twarzy | Nawilżające i Modelujące
  69,00 
 • Krem pod oczy kofeinowy
  Balsam pod oczy kofeinowy
  35,00 
 • Kostka do mycia Twarzy i Detoks z węglem aktywnym
  Kostka do mycia twarzy i demakijażu
  30,00 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.