...

Nowy trend w pielęgnacji skóry: skin streaming

Skin streaming nowy trend w pielęgnacji skóry

W dobie dominacji mediów społecznościowych, gdzie dzielenie się naszym życiem stało się drugą naturą, pojawił się nowy trend – skin streaming. Ten nowy trend dotyczy nowego sposobu dbania o skórę. Jeśli zastanawiasz się, na czym polega skin streaming, jakie korzyści może przynieść i jak to zrobić krok po kroku, to dobrze trafiłeś.

Skin streaming: co to jest

Czym jest skin streaming i dlaczego jest tak popularny? Trend ten niewątpliwie związany jest z minimalizmem. W tym trendzie mniej znaczy więcej. Nie ma już sensu mieć w swojej kosmetyczce mnóstwa kosmetyków, które trzeba nakładać rano i wieczorem. Nie musisz już spędzać godzin przed lustrem, nakładając je.

Skin streaming jest częścią trendu pielęgnacji skóry, który zachęca do stosowania wysokiej jakości, często naturalnych kosmetyków zawierających składniki aktywne o udowodnionych rezultatach. Jest to zatem metoda pielęgnacji skóry, która wymaga zrozumienia specyficznych potrzeb naszej skóry. Umożliwia zatem zmniejszenie liczby etapów pielęgnacji skóry. 

Dla kogo przeznaczony jest skin streaming ?

Ten nowy trend, który stał się bardzo popularny w mediach społecznościowych, dotyczy każdego. Dobrą wiadomością jest to, że ta metoda jest odpowiednia dla każdego, o ile znasz swoją skórę i jej potrzeby. 

W rzeczywistości, minimalizując ilość pielęgnacji skóry, możesz skoncentrować się wyłącznie na tym, czego potrzebuje. Musisz więc wiedzieć, czego potrzebujesz. A to może się zmieniać w ciągu roku. Na przykład zimą należy skupić się na produktach, które chronią przed zimnem, wiatrem i wysuszeniem skóry. Z kolei latem należy chronić skórę przed słońcem, gorącem i wilgocią. 

Twoje potrzeby mogą również zmieniać się wraz z wiekiem. Nasza skóra zmienia się, zmienia się nasz styl życia itp… Utrata elastyczności może być oznaką, którą należy wziąć pod uwagę. Musisz słuchać swojego ciała, aby dać mu to, czego potrzebuje.

Kluczem do tej metody jest poznanie swojego ciała i jego potrzeb. Nie wahaj się testować kilku produktów, a nawet zmieniać je z czasem i rozwijać swoją rutynę pielęgnacji skóry. 

Zalety tej metody

Skin streaming ma wiele zalet.

Po pierwsze, pozwala skupić się na rzeczywistych potrzebach. W rzeczywistości stosowane produkty do pielęgnacji skóry będą wybierane wyłącznie na podstawie ich skuteczności w celu uzyskania oczekiwanych rezultatów. Ten minimalizm sprawia, że pielęgnacja skóry jest skuteczna i łatwa do oceny. Na przykład, jeśli chcesz nawilżyć skórę, niektóre składniki, takie jak kwas hialuronowy, mogą być właściwym wyborem. Należy jednak wybierać produkty wysokiej jakości o wysokim stężeniu, takie jak Serum do konturu twarzy z Kokliko, które zawiera do 40% kwasu hialuronowego!

Kolejną zaletą jest zminimalizowanie liczby produktów w łazience. Uwielbiamy mieć ich dużo, ale często używamy bardzo niewielu. Jest to więc świetna okazja, aby uporządkować rzeczy i zrobić trochę miejsca :). Czasami lepiej jest mieć mniej, wykończyć je, a następnie kupić nowe, aby nadążyć za nowymi produktami i trendami.

Skuteczność: wybierając tylko produkty wysokiej jakości, które spełniają nasze potrzeby, możemy zaoferować naszej skórze większą skuteczność. Rezultaty są więc bardziej satysfakcjonujące.

Oszczędność czasu: pomiędzy porannymi i wieczornymi zabiegami pielęgnacyjnymi zdarza się, że poświęcamy dużo czasu na dbanie o skórę czy włosy. Nie ma w tym nic złego. Ale jeśli możemy osiągnąć te same lub nawet lepsze wyniki szybciej i przy użyciu mniejszej ilości produktów, to dlaczego nie! 

Główne etapy

Aby pielęgnacja  była skuteczna, można ją podzielić na 3 główne etapy:

Oczyszczanie skóry: Ten etap przeprowadza się rano i wieczorem. Wybierz skuteczny produkt wysokiej jakości. Powinien on oczyszczać dokładnie, ale delikatnie, aby nie podrażniać skóry. Powinien być również niekomodogenny, tj. nie powinien zatykać porów skóry. Jest to bardzo ważne, w przeciwnym razie skóra nie będzie naprawdę czysta. Należy również unikać produktów chemicznych, które często mogą uszkodzić skórę. Zamiast tego używaj witamin i minerałów! Możesz na przykład użyć kostki oczyszczającej Kokliko! Ten bestseller delikatnie oczyszcza dzięki formule opartej na węglu aktywnym i oleju z pestek arbuza! Prawdziwe cudo, uwielbiane przez wielu naszych klientów.

Nawilżanie: Można stosować i rano, i wieczorem. Najważniejszy jest tutaj dobór składników o realnej, sprawdzonej mocy nawilżającej. Powinien być dostosowany do rodzaju skóry. Również w tym przypadku naturalne składniki będą bardziej skuteczne i odpowiednie. Przykłady obejmują kwas hialuronowy, kolagen roślinny i żel z aloesu.

Bariera lipidowa: ten ostatni krok jest zwykle wykonywany rano. Po oczyszczeniu i nawilżeniu skóra potrzebuje ochronnej i odżywczej bazy lipidowej. W zależności od rodzaju skóry, wybierz olejki, które są mniej lub bardziej suche, zawierające przeciwutleniacze i niezbędne kwasy tłuszczowe. Często zawierają one witaminy i minerały o korzystnym działaniu. Wreszcie, jeśli jesteś narażony na działanie promieni słonecznych, dobrym pomysłem jest stosowanie kremu ochronnego UV, aby uniknąć szkodliwego działania promieni. 

Podsumowanie

Ta nowa metoda może Ci pomóc w skutecznej pielęgnacji przy minimalnym wysiłku. Zyskasz przy tym więcej czasu dla siebie. A Twoja cera będzie zdrowa i promienna. 


Produkty, które mogą Cię zainteresować

 • Serum do twarzy Kokliko nawilżające modelowanie konturu twarzy
  Serum do twarzy | Nawilżające i Modelujące
  69,00 
 • Kostka do mycia Twarzy i Detoks z węglem aktywnym
  Kostka do mycia twarzy
  30,00 
 • Naturalny Balsam do ciała nawilżające
  Balsam do ciała
  39,00 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.