...

Kosmetyki bezwodne są trendy

Zestaw do podróży bundle

Kosmetyki wodne czy bezwodne?

Kosmetyki bezwodne są coraz bardziej popularne. Są to produkty ekologiczne, przyjazne środowisku i bardziej bezpieczne dla naszej skóry. Kosmetyki, w których znajduje się woda są bardziej narażone na rozwój bakterii i bez konserwantów się nie obejdzie. Dodatkowo woda w kosmetykach sprawia, że są one rzadsze co powoduje ich szybsze zużycie.

Biorąc na świecznik żel pod prysznic w płynie lub szampon to tak naprawdę myjemy się wodą pod wodą. Zawartość wody w tych produktach to od 75% do 90% . Czytając skład kosmetyku zauważymy iż pierwszym składnikiem jest niestety woda a składników aktywnych trudno się tam doszukać. Resztę stanowią środki pieniące i zapachowe.

Kolejnym minusem tego, iż kosmetyki zawierają dużą ilość wody jest to, że niestety są zapakowane w plastikowe butelki. Wystarczy spojrzeć na regały sklepów z kosmetykami, które nie pozostawiają złudzeń co do ogromu problemu.

Podsumowując przedstawione powyżej argumenty należałoby stwierdzić iż kosmetyki bezwodne nie tylko są trendy ale także podwójnie eko: ekologiczne i ekonomiczne.

W Kokliko, już wybraliśmy

Z tego też powodu zdecydowaliśmy się na produkcję kosmetyków bezwodnych a co za tym idzie także ekologicznych. Nawet jeżeli w naszych kosmetykach znajduje się woda jest to aktywny składnik będący hydrolatem, który w kosmetyku ma za zadanie spełnić swoją funkcję. W naszym szamponie do włosów tłustych znajdziesz np. hydrolat z lawendy, który ma za zadanie ograniczyć wydzielanie sebum oraz nadać im świeżości.

Kosmetyki bezwodne są bardziej wydajne, ekologiczne i praktyczne bo :

  • Ze względu na skoncentrowane składniki, takie kosmetyki wolniej się zużywają co się przekłada na ich wydajność,
  • Ekologiczne ponieważ są zapakowane w kartonowe opakowania z recyklingu. Stawiamy sobie za punkt honoru rezygnację z plastiku i zastępowanie go materiałami biodegradowalnymi,
  • Praktyczne gdyż zabierając mniej miejsca są lżejsze i bez obawy, że wyciekną z butelki co skutkuje tym iż są idealne aby zabrać je w podróż.

W Kokliko, to więcej niż zwykły produkty. Bądźmy Kokliko, bądźmy Zielono Mi!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.