...

Kosmetyk naturalny: na co należy zwrócić uwagę.

Kokliko-produkty
Produkty Kokliko

Kosmetyki naturalne cieszą się coraz bardziej większym zainteresowaniem naszej populacji. Dlatego odpowiemy sobie na pytanie co to jest kosmetyk naturalny? 
Jest to produkt, który w swoim składzie zawiera tylko i wyłącznie surowce pochodzenia naturalnego a jeszcze lepiej jak będą to składniki roślinne. 
Historia kosmetyków naturalnych sięga czasów starożytnych. Wykorzystywali oni tylko i wyłącznie darów dostępnych w naturze. Lecz problem polegał na utrzymaniu jego  trwałości i świeżości. 
Skutkiem problemów z utrzymaniem stabilności kosmetyków naturalnych było początkiem dodawania zamienników pochodzenia syntetycznego, czyli nienaturalnego. Co niestety miało negatywny wpływ na nasze zdrowie powodując problemy skórne a także mogły doprowadzić do poważnej choroby. 
W kosmetykach naturalnych możemy spotkać także surowce syntetyczne takie jak zamachy i aromaty. Dodane w odpowiedniej ilości nie są niebezpieczne dla naszej skóry.
Wiele firm kosmetycznych zdecydowało się na zapachy syntetyczne z tego też powodu iż są mniej problematyczne dla alergików. Olejki eteryczne są pozyskiwane naturalnie z surowców przez to są naturalnymi alergenami.

Jak znaleźć i sprawdzić czy kosmetyk jest naturalny? 

Jak wiadomo producent jest zobligowany do umieszczenia składu swojego produktu na opakowaniu, czyli tzw. INCI. 
Niestety, ale w większości kosmetyków opis ten jest niezrozumiały dla potencjalnego kupującego. Wystarczy sprawdzić w pierwszej  lepszej drogerii skład kosmetyku, aby się przekonać, że jest tylko w języku angielskim i łacińskim. 

Ważną informacją jeżeli nie najważniejszą jest to co znajdziemy w pierwszej kolejności składu kosmetyku. Jest to zazwyczaj woda( water, Aqua ) co oznacza, że jest składnikiem wiodącym w tym kosmetyki.

Warto także zwrócić uwagę na liczbę składników w produkcie. Im dłuższy skład tym mniejsze ilości substancji aktywnych. Jeżeli masz dwadzieścia składników w 50 ml kremie to znaczy, że tam każdego składniki jest tylko symboliczny % nie mający wpływy na jakość. 

Czyli im więcej nie zawsze znaczy lepiej!!!

Czego unikać w kosmetykach

Nie sugeruj się także pięknym i kolorowym opakowaniem kosmetyku ponieważ bywa mylące. 
Unikajmy parabenów, które są związkiem chemicznym dodawanym do kosmetyków w celu walki z drożdżami czy bakteriami, które znajdują się w kosmetykach z zawartością wody. Pełniąc idealną pożywkę dla ich rozmnażania.
Zwróćmy także uwagę na znane nam już SLS, SLES. Są to powstałe chemicznie środki z ropy naftowej są pianotwórczy ale niestety są także bardzo agresywne dla naszej skóry powodując podrażnienia i przesuszenia skóry, alergie.

Świadomy wybór

Dlatego Kokliko wyszło na przeciw wszystkim tym problemom. Tworząc kosmetyki naturalne w kostce bez zawartości wody będącej zazwyczaj składnikiem podstawowym. Krótki, ale konkretny skład z naturalnymi składnikami. Oprócz obowiązkowego INCI umieściliśmy na opakowaniu skład w języku polskim, aby każdy zainteresowany mógł bez problemu zrozumieć skład kosmetyku. I coś co nas wyróżnia na tle innych firm kosmetycznych jest to iż u nas nie znajdziesz opakowań z plastiku. Jednym z przykładów jest nasze innowacyjne opakowanie z papieru sztyft do balsamu do ust i pod oczy z kwasem hialuronowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Lawenda suszona w prezencie
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.